Önce dindar olmak, peki ya sonra ?

Bu ülke insanları dinini , ülkesini , bilincini kaybetmeye mahkum!
İstanbulun birbirinden farklı ilçelerinden bir tanesinde iki gencin kendi aralarında konuşmasına kulak misafiri oluyorum;

“…namaz kılamadıktan sonra ne mutlu Türküm diyeneymiş!  Türkiye Cumhuriyetinden mi bahsedilir , yemişim cumhuriyetini..” diyor ülkemizin geleceğinde rol alacak gencimiz.

Bende soruyorum ! Türküm diyemedikten sonra yani bir çatı altında ülkemize , milletimize , toprağımıza sahip çıkamadıktan sonra dinimize nasıl sahip çıkacağız? Ne istiyor bu insanlar arap topraklarına katılıp bir arap ülkesi gibi sözde müslüman olarak yaşamakmı. Yada bizi düşünen sevgili Amerika’nın belirlediği şartlar koşullar sınırlar içinde ibadetlerimizi özgürce yaşayabileceğimizi mi zannediyoruz ?

Yazıklar olsun bu ülke insanına , yazıklar olsun dindarım diye ramazanın geçmesini bekleyip içki içme meraklılarına , yazıklar olsun ibadetimi yerine getiricem diye takılıp elinde tespih sallayıp etrafa laf atan ona buna sarkan ağzından küfür düşürmeyen aptal gençlerimize, yazıklar olsun çocuklarına Atatürkçülüğü millet ,  toprak sevgisi aşılamayan anne babalara.

Bir gün gelir de “Ne Mutlu Türküm Diyene !” demeyi özleyecek bu insanlar ama elimizdekini kaybedene kadar anlamayacağız bugünlerin değerini , bu ne yazık ki insanoğlunun en büyük zaafı!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s