Bam Tur Klasik İtalya Turu Detayları

Bam Tur,  Klasik İtalya Turu detayları;

Ucuz fiyatları ile dikkat çeken BAM Tur Klasik İtalya Turu gerçeklerini sizinle paylaşıyorum,

Buarada yazımın en altında söz konusu şikayetime dair gelişmelerin son halini ekledim.

Tur rezervasyonu ve Ödeme,

Fiyatlar tur gününe 20-30 gün kala 50€ kadar artıyor anlaşılan. O yüzden biraz daha önceden buartıştan etkilenmemek için bir ön ödeme yapmakta fayda var. İlginç olan noktalardan biri ise fiyatların € olmasına karşın siz doğrudan € ödeyemiyorsunuz böylelikle € dan TL çevriminde kendi kurlarını esas aldıklarından doğrudan size bir miktar yapıştırıyorlar 🙂 Oysa siz kendiniz € alıp ödeme yapsanız daha ucuza gelir. Birde venediğe girişte Vaporetti denen araç için bir çok tur 10€ alırken BAM TUR 15€ alıyor ve tabi zorunlu.

Sonuç olarak liste fiyatı 499€ + 15€ -25€ (erken kayıt kişi başı oda indirimi) ile kişi başı tur fiyatı 23.02.2010 tarihi itibariyle 489€ = 1050TL ödedim. Ancak arkadşım 03.04.2010 tarihinde ödemesini yaptığı için muhtemelen kur fiyatı saçmalığı yüzünden 1077TL ödedi.

Satış Öncesi Kalite,

Ben satış öncesinde Sevilay Yılmaz ile işlemlerimi hallettim genel olarak bir problem olmadı ilgili ve yardım severdi. Ancak kendisine dair internette Yaz sezonu tatili alan kişiler tarafından olumsuz yazılarda yazılmış ancak kendi adıma sorun yaşamadım.

Satış Sonrası ,

Satış sonrası size voucher ile birlikte sözleşme , ödeme makbuzu ve bir sigorta poliçesi yollanıyor.İlginç olan o dakikada size özellikle bunların imzalanıp geri fakslanması gerektiği ciddi şekilde söylenmiyor. Son 4 gün kala ben emin olmak için aradığımda öğrendim ve yollamış oldum. Son olarak size 24 saat kala cep telefonunuza ne zaman nerede olmanız gerektiğine dair bir mesaj gelecekmiş dolayısıyla ödeme sonrası herşey kesin değilmiş.

İtalya’ya gitmeden önceki güvenlik uyarıları,

Güvenlik uyarılarına dair bir düzine şey okumuş olabilirsiniz ancak 8 günlük tatil boyunca en ufak bir sorun yada tedirgin edici durumla karşılaşmadık. Ancak yinede şehir merkezinden ve insanlardan uzaklaştıkça bazı sorunların olma ihtimali artıyor örneğin turda rehberlik yapan bir kişinin bizzat ağzından şu olayı duyduk , rehber arkadaş şehir dışındaki otelinin bahçesinde bir araçtan inen ve kendisinin sivil polis olduğunu söyleyip kimliğini gösteren iki şahıs tarafından gasp a uğramış. Daha doğrusu olay kısaca şu şekilde gerçekleşmiş , kişiler kokain kullanıp kullanmadığını sorup ardınan ceplerindekini boşaltmasını ve sahte para vs kontrol edeceklerini söylelip paralarını araç içerisinde incelerken 500€ sunu almış ve tüymüşler.

Gezimiz bitti ve sonraki yorumlarım,

Roma,Floransa ve Venedik’e dair bir çok şey anlatabilirim ancak bunu başka bir yazımda yazacağım şimdilik sadece Bam Tur’a yönelik eleştirisel şeyler yazıcam. Eğer Bam Turla klasik italya turuna çıkıyorsanız hertürlü sürprize hazırlıklı olun derim. Genel olarak sizi tura bağlı kalmanızı mümkün kılmak üzerine hareket ediyorlar diyebilirim , yani bağımsız olarak takılmanız kolay olmayabilir. Çünkü sizi voucherınızda yazılı otellerin dışında otellere götürüyorlar.Örneğin biz voucherda yazılı olan otele gideceğimizi varsayıp tüm planımızı yani otelden nasıl nereye gideriz ve otele nasıl döneriz diye kendimizi hazırlamış ve hatta ilk gün gruptan ayrılıp kendimiz gezdikten sonra voucherdaki otele gittiğimizde büyük bir şokla otelin doğru otel olmadığını , değişmiş yeni otele ise hiç bir şekilde toplu taşıma olmadığını öğrendik ve taksiyle yeni otelimize kendimiz cepten 20€ ödeme yaparak gittik.Bu noktada Bam Tur müşterisini bilgilendirmediği için bu tutarı karşılaması gerekirdi ancak bu noktada henüz (hala) hiç bir özür yada telafi yapılmadı! Hatta voucher da taahhüt edilen oteldeyken otel resepsiyonundaki kişiler Bam Turu duymadıklarını bile dile getirdiler. Yani buradan çıkan sonuç anlaşılıyorki Bam Tur otelleri şehir merkezine yakın gösterip daha sonrasında sizi şehir dışında bir otele yerleştiriyor ve son dakikaya kadar bunu size söylemiyor! Üstelik Roma dahil Floransada da aynı şekilde başka otelde kalındı.Floransadaki otel sanayi bölgesindeydi ve gece otele giden yol üzerinde yanaşmış tırlarda cinsel ihtiyaçlarını gidermeleri için hizmet veren kadınları saymazsak sorun yok gibi. Ama rahat bir ülke olduğu için herkes kendi halinde ve sorun yok 🙂 .Buarada şehirlere ilk girişlerdeki panaromik tur dedikleri tamamiyle panaromik kelimesine yakışmayacak şekilde kapalı otobüs ile şehir turundan ibaret.Yani üstü açık otobüslerle panaromik tur bekliyorsanız yanılıyorsunuz.Bunlar için şehirde ekstra turlar düzenleniyor isterseniz kendiniz katılabilirsiniz ancak fiyatlarını bilemiyorum.

Bam Turun iyi yanları,

Turda bize eşlik eden rehberimiz Hakan beydi kendisi oldukça ilgili , iyi , bilgili ve sakin biri. Rehberle yapılan gezilerden gördüğüm kadarıyla herkes memnun kaldı. Bir başka iyi nokta ise Bam Tur fiyat olarak diğer turlara göre daha uygun ancak bunu sağlamak için muhtemelen otel konusunda söylediğim kurnazlığı yapıyorlar. Diğer yandan oteller rahatlık ve konfor olarak oldukça kaliteli bir tek sabah kahvaltıları hariç. Kaldığımız oteller ; Romada , Hotel Papillo ve Floransada , Hotel Miro.

Sonuç,

Turdan bağımsız dolaşmak isteyenlere hitap eden bir paket değil ancak doğrusu alternatif bir seçenekte yok. Bir kaç şehir arasındaki ulaşımı tur otobüsü ile rahatça yapmak tabiki bir avantaj aksi halde trenle bunu kendiniz yapıp otelleride ona göre organize etmeniz gerekiyor buda çok kolay olmayabilir.Ancak tek şehir gezecekseniz ben her zamanki gibi turla gitme yanlısı değilim. Ucuz fiyatı ile avantajlı ancak otellerin merkeze uzaklığından dolayı başarısız bir seçenek. Ekstra gezileri ile 300+€ bulan bu paketde ekstralara katılmazsanız temel Roma , Floransa ve Venedik tarihi noktalarını gezebilirsiniz.Hatta Pisa ya 10€ a kendiniz gidip gelebilirsiniz. Eğer turla gezmeyi seviyor ve yürümeyi sevmiyorsanız ozaman kaçırmayın derim.Zaten ekstralar dahil turu tercih edenlerin yaş ortalamaları yüksekti.

Benim Bam Tur a Tavsiyem,

Fiyatları ucuz tutmak ve müşteriyi memnun etmek için güzel görünen ancak şehir dışında oteller ayarlamaktansa daha bölgesel ufak ancak şehir içinde yatağı ve banyosu temiz oteller ayarlaması benim tercihimdir. Kimse yurt dışına 4 duvar arasında zaman geçirmek için gitmiyor bence. Diğer yandan her an hertürlü son dakika değişimi konusunda mutlaka müşterisini bilgilendirmeli.

Buraya kadar yazımı okuduysanız hemen devamında Bam Tur yetkilisi bir arkadaşım doğrudan benimle iletişime geçmek yerine yazıma yazdığı yorumu okuyunuz. Bu yorum sonrasında ise beni Bam Tur Genel Müdürlükten sanırsam kendisi İnsan Kaynakları veya Halkla İlişkiler müdüresi olan Yasemin hanım aradı. Kendisi oldukça olgun ve profesyonel bir şekilde şikayetimi anladığını ve bu konudaki gerekli şeylerin yapılacağını söyleyip en önemlisi olan durum için kendi adına ve Bam Tur adına özür diledi. Sonuç olarak bu şekilde yetkili birinin özür dilemesi gerçekten güzel , kendilerine bende teşekkür ederim.

Bam Tur Klasik İtalya Turu Detayları” üzerine 8 yorum

 1. Sayın Misafirimiz,
  Öncelikle hatırlatmak isterim ki Bamtur ismini İtalya’da heleki Pineta Palace gibi bir otelin duymaması imkansızdır. K Otellerimiz bir çok tur operatorunun yarı merkezi olarak sattığı fakat bizim misafirlerimizin yanlış anlamalarına maal vermemek adına 3*/4* oteller olarak sunduğumuz bir pakettir. Bunda kandırmaca vs hiç bir şekilde yoktur. Otellerin kaliteli olduğunu kendiniz söylüyorsunuz, üzerinede 20€ ödeyerek otelimize taksi ile ulaştık diye belirtmişsiniz. Sorarım ki Roma gibi pahalı bir şehirde taksi ile 20€ vererek gittiğiniz otel ne kadar uzak olabilir? Ayrıca size merkezi yada merkeze yakın diye bir söz verildi mi? Böyle bir söz verilmemesine rağmen şikayetiniz ne içindir? Tura katılan tüm misafirlerimiz son derece memnunken sizin bu para iadesi talebiniz anlayışla karşılanamazdır.

  Turumuz sırasında sizle beraber olan bir çok misafirimiz teşekkürlerini web sitemizde bildirmişlerdir. Tavsiyem lütfen sizde kontrol ediniz,

  http://www.bamtur.com/MisafirTesekkurleri.aspx

  Beğen

 2. 1.Şikayetim oldukça açık , otel değişikliği son dakikaya kadar bana belirtilmedi.
  2.20€ verek gittiğim otel bir metro bileti + otobüs bileti ile gidebileceğim otelden daha uzaktır.
  3.Oteller gayet güzel evet bu konuda yorumlarımda tarafsızım
  4.Tur gezim gayet güzeldi , ilk gün başıma gelen bu “bilgilendirmeme durumu” ve şehir dışı oteller dışında bir sorun yoktur.
  5.Bam Turla daha önceden geziye giden insanlardan da duyduğum şey şudurki son dakika otel değişiklik sürprizi ilk defa yapılan bir şey değilmiş.
  6.Pineta Palace otelinde isminizi duymayanlar Recepsiyon görevlilerinin bizzat kendileri bunu bana değil onlara sorun isterseniz.
  7.Ben nedenleri ile yazdım otel değişikliğini bana bildirmediğiniz ve benim voucherdaki yanlış otele giderek fazladan harcama yapmamı telafi etmelisiniz bu konuda kendimi haklı buluyorum. Eğer bunu telafi etmiyorsanız bu sizin müşteri memnuniyeti ve sorumluluk anlayışınızdır bu yazıyı okuyanlar kendileri gerekli değerlendirmeyi yaparlar.
  8.Şehrin dışındaki otele tur aracıyla yada ücretin karşılanması halinde taksiyle dönmek şeklinde 2 seçenek karşımıza sunulmuştu. Buda gösteriyorki demekki istenildiğinde ulaşımı taksiyle yapmamızı teklif ettiğiniz durumlarda bunu karşılayabiliyorsunuz. Aynı durumda benim içinde bunu karşılamanız gerekirdi.
  9.Tura katılan kişilerin memnun olması benim karşılaştığım durumla bağdaşan bir durum değildir lütfen cevaplarınızda profesyonel olunuz.
  10.Başkalarının teşekkürünü bana dayatma olarak göstermeyiniz bugün nasıl bir arkadaşım “sorun yaşamadık ama ucuz ve iyiydi” diye sizi bana tavsiye ettiği için 2 kişi turunuza katıldıysak bugün bende sizi yaşadıklarımla başkalarına anlatacağım.
  11.Kendimi haklı bulduğum durumlarda sonuna kadar bunu savunurum ister içinde düşmüş olduğum durum 5€ luk bir harcama ister 20 isterse başıma gelmiş tatsız bir olay olsun. Şuan yanlış otele gidip uygun bir fiyata doğru otele dönmüş olmam tamamiyle herşeyin olumlu gelişmesinden kaynaklanmıştır. Oysa çok daha vahim bir tabloyla da karşılaşabilirdim. Sonuç itibariyle bu benim değil Bam Tur’un hatasıdır.

  Ayrıca söylediklerimi anladığınızı zannetmiyorum lütfen sizden daha yetkili ve konusunda uzman bir kişiye yazdıklarımı okutun böylece daha profesyonel bir cevapla Bam Tur’u temsilen cevap yazacağınıza eminim. Kendinizi kendi düşüncenizi değil Tur firmasını temsil etmeniz gerektiğini unutmayın.
  Teşekkürler.

  Beğen

 3. Melih Bey,biz de eşimle birlikte Bamtur ile bu Klasik İtalya turuna katılmak istiyoruz. İlk defa yurtdışına çıkacağız. Bir sürü borcumuz var,Bütçemiz biraz limitli , buna rağmen risk alıp gitmek istiyoruz. Oteller konusunda sizin kadar büyük beklentimiz yok. Şehir dışı otel olmuş bizim için sorun değil. Bu tur boyunca İtalya’da Bamtur’a vereceğimiz ücret dışında ne kadar masrafımız olur (ekstra yeme içme, kendi çapımızda hediye vs). Tabii kişiye göre ve bütçeye göre bu ekstra harcamanın boyutu değişecektir ama kasacak bir çift gözünüzün önüne getirin lütfen 🙂 Bu arada İtalya’ya kadar gitmişken gidip de görmeden dönmeyelim diye Bamtur’un ekstralarından Roma Şaheserleri (25€) + NapoliPompei(90€) + PisaSienaGimiano(85€) + VeronaGarda Gölü (55€) ekstralarına da katılmayı düşünüyoruz. Bu ekstralar kişi başı 255 Euro yapıyor. Bu ekstraları ödemek sizce mantıklı mı yoksa bunları ödemeyin kendiniz daha ucuza halledersiniz der misiniz? Bu ekstraları ödemeyenler gündüzleri ne yapıyor? Bamtur’un sitesinde bunla ilgili hiç bir bilgi verilmemiş. Bütçeyi tutturamayıp olur da bu ekstralara katılmazsak kabak gibi kalır mıyız Roma’nın göbeğinde? Yardımcı olursanız sevinirim.

  Beğen

 4. teknik sorunlardan dlayi uzun yazamiyorum kusura bakmayin, ilk gezinizz ise bence tura katilin bu size fikir verecektir aksi halde gezi icin mutlaka ciddi sekilde hazirlanmaniz gerekir rnegin bir dost yayin evinin kitabini alip gezi oncesi calisip plan yapmalisiniz aksi halde zaman oyle hizli geciyorki hicbiryeri dogruduzgun dlasmadan donmus olabilirsiniz arkadaslarimdan italyada araba kiralayip dolasanda var oyuzden gitmeden nce dersimizi calismamiz lazim.

  Beğen

 5. Melih Bey, zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Son olarak sormak istediğim, Bamtur’a vereceğimiz tur ücreti dışında İtalya’da harcayacak olduğumuz ekstra masraflar kabaca ne kadar tutar? (ekstra yeme içme, kendi çapımızda hediye vs).

  Beğen

 6. buna cevap vermek klay degil bu yapacaginiz harcamalar tamamiyle sinirlariniza bagli.ancak soyle bir ornek verebilirim meydan restraurant yada cafelerde 10-20 euroya pizza veya makarna, bira yer icer ve hediye konusunda pahali seyleri tercih etmezseniz kisi basi gunluk 60 euro harcanabilir hatta belki az yada cok daha fazlasi bu size bagli.

  Beğen

 7. Bamtur hala aynı teraneyi uyguluyor.
  Daha yeni benelux turundan geldik, Paris’e 200 km uzaklıkta otelden tutun, Brüksel’de hostel’de kalmamıza kadar rezalet bir turdu. Anlattığınız gibi son anda değişen oteller hala devam diyor, öyle Yasemin hanımın dediği gibi “düzelteceğiz” demekle düzeltmiyorlar.
  Umarım google aramalarında bu yorumlar çıkar ve kimse Bamtur’u kullanmaz diyorum.
  İyi günler.

  Beğen

 8. Bamtur ile benelüx-paris turundan yeni döndük. Sanırım tüm turlarda bakış açıları hep aynı.. rehberlerde ekstralara katılmak için dayatmalar.. yanlış bilgilendirmeler…amsterdam,bürüksel,lüksemburg da kaldığımız oteller iyiydi ama hepsi merkeze uzaktı.. paristeki otel ise tam bir rezaletti.. o kadar pis bir oteldiki insanlar geceyi otobüste bile geçirmeye razıydı ama şöför kabul etmedi:) merkezde ama 2 yada 3 yıldız olarak belirtilen otel hostel bile sayılmazdı. otele geç götürüldük ve itiraz hakkımız elimizden alındı. 2 gün boyunca otel değişecek vaadiyle asansörü bile çalışmayan otelden valizlerimizi indirip çıkarmak ,valizleri teslim etmek için tur otobüsünü beklerken geçen 2 yarım günümüz.. ve bunlara rağmen aynı otele geri dönüş…
  rehber Sedat Mert ise apayrı bir dert.. her ülkede insanlara rehberin daha önceden ayarladığı yerlerde alışveriş yaptırılarak günümüzü öldürdüler.. insanların ekstralara katılması için yalan yanlış bilgiler verildi tur boyunca.. tur programına dahil olan gezilerden bile para talep edildi.
  tur bitmeden tutanak tutuldu ve tursaba iletildi. Bamturada gerekli şikayetler yapılacak ama ne kadar ilgilenirler bilmem…

  Bir daha bamtur mu??? Asla…..

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s