Garanti Bankası müşterisini cezalandırıyor!

Garanti bankası, baktığınızda internet bankacılığından tutunda verdiği hizmete kadar kalitesini belli ederken bu kalitesinin karşılığını müşterilerden hizmet bedelleri yada saçma bazı kesintilerle müşterisinden almasını iyi biliyor. Özellikle bir tane kesinti varki bu beni gerçekten çileden çıkartıyor! Hani diyeceksinizki madem memnun değilsin ozaman neden hizmet almaya devam ediyorsun , yanıtı basit bunun dışındaki bir çok hizmetinden memnunum ancak bu anlatacağım şey bana aşırı saçma geliyor ve özellikle düzeltmelerini talep etmiştim ancak hala sonuç alamadım.

Eğer Garanti Bankasından kredi kartı sahibi iseniz ilginç bir uygulamaları var. Diyelimki kart limiti 1000TL ve siz yaptığınız harçamalarla yaklaşık 1250TL ulaşabiliyorsunuz. Böylece 250TL sizin kartı limitinizi eksiye düşüyor ve limt -250TL olarak görünüyor. Ancak bu limit aşım edeli olarak size bir şekilde ceza olarak geri dönüyor! Bu noktada Garanti Bankası’na bunu sorduğunuzda müşterinin memnuniyetini düşünüp limiti yetmediği zaman bu şekilde esnettiklerini dile getiriyorlar. Bakın bu noktada başka bankaların uygulamalarından birini size aktarayım. Eğer böyle birşey Yapı Kredi de olsa sizin limitinizi otomatik artırmak için size sms ile bunu soruyorlar ve eksiye düşmenizi engelliyorlar.

Ben Garanti Bankasından bunu düzeltip limitimin sıfıra dayandığında eksiye düşmemesi ve dolayısıyla harcama yapmamı engelleyecek şekilde düzeltmelerini istediğimde bunu yapamadıklarını dile getiriyorlar. Düşünsenize 1250TL yani eksi 250TL den daha fazla harcama yapmak istediğinizde size izin vermeyecek bir sistemleri varken aynısını sıfır TL ye dayandığınızda yapmıyorlar! Bunun tek bir anlamı vardır “Limitini aşan müşterileri öpen sistem” .

Tüm kaliteli hizmeti ve ileri teknolojisi ile önde giden Garanti Bankasının fırsatçılık yapma anlayışını kenara bıkrakmasını rica ediyorum!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s