Ucuz hizmet basit müşteri hizmeti anlayışı ile Aras Kargo

Bir kaç sene önce Aras kargo ile yaşadığım ilginç sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Ataşehirdeki bir şubesinden bilgisayarımın mınitörünü kargolamıştım ve bana o gün hizmet veren bir bayan elemandı. Ertesi gün gidip bilgisayarımın kasasını aynı şekilde kargolamak istedim ancak oradaki bir beyefendi bunu kargolayamayacağını söyledi. Zannedersem adam şube müdürüydü ve bu tip ürünleri sigortalayamadan gönderemeyeceklerini belgelerinin olmadan bu işlemi yapamayacağını falan söyledi. Zaten ürün kullanılmış belge falan yok üstelik önceki gün ürünümü kargolarken bu işlemi yapıyorla oysa şimdi sorun çıkarıyorlar.

Daha sonra o sıcakta koca aleti yine kucakladım ve içerenköydeki bir şubesinde işlemimi yaptım. Şimdi bakın sorun şu şubeler arası kurallar tutmuyor ve boşu boşuna bana iş çıkartmış oldular.

Çarpıcı Son

Neyse o gün uzun uzun detayları ve dayanakları ile birlikte Aras Kargo nun internet sitesindeki müşteri hizmetlerine şikayetimi email yazdım yolladım. Sizce müşteri hizmetleri diye iş yapan bu saçma sapan zihniyet sizce ne yaptı? Benim o şikayetimi alıp ilgili şubeye doğrudan aynısını göndermiş. Ve şubede kim okumuş dersiniz? O gün sorun yaşadığım ve kendisini şikayet ettiğim şube müdürümü yada ünvanı neyse o şahıs. Sonrasında ise olan daha tuhaf, bu kişi kendi özel emailından bana cevap yazdı! Düşünebiliyor musunuz olanları? Neyseki özel emailından gönderdiği cevap allahtan saygı çerçevesindeydi ve terbiyesizlik içeren bir ifade vs yoktu yani düzgün yazılmış bir cevaptı. Peki düşününki bu kişi biraz terbiyesiz yada psikopat biri olsa geçecek olan diyalog yada tartışmanın boyutunu? İşte buna sebep olan Aras Kargo nun müşteri hizmetleri sorun çözme anlaşıyışıdır! Profesyonellikten uzak olan bu davranışı hiç unutmam ve bir daha mecbur kalmadıkça bu kargo firması ile işim olmadı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s