Garanti Bankası ya oradan yerleştirecek ya buradan!

İşte bu başlıkta yer alan hafif argo cümle 11.07.10 22.25 itibariyle Garanti Bankasının call centerdaki elemanının bankanın müşteriyi nasıl sağacağı konusundaki cümlesinin argo versiyonuydu. Çağrı merkezindeki eleman bana “..bank ya oradan kazanacak ya buradan kazanacak..” şeklinde bir ifade kullandı.

Garanti Bankası gerçekten Turkcell gibi insanı çileden çıkaran ve daha fazla nasıl müşteriyi sömürürüm mantığına dayanan bir politika izlemesi insanın cinlerini tepesine çıkarıyor. Benzer şekilde 3 milyon müşterisi ile çocuk sömürüsü yapan turkcell hattımı kapatmak sadece 1 yani bireyselde olsa beni fazlası ile tatmin etti. Ancak 3 milyon eksi bir müşterisi olduğunu söylemesi gerekir orası ayrı. Neyse gelelim Garanti Bankasına , hani diyeceksinizki okadar laf ediyosun ama hala hizmetinden faydalanıyorsun. Doğru aynen öyle çünkü bir kaç özelliği ile piyasada alternatifi olduğunu düşünmüyorum örneğin internet bankacılığındaki kullanım esneklik ve teknolojisi, şifrematik ve sanal kart uygulaması, cep şifrematik, shop & miles kredi kartı ve bedava uçak mili kampanyası. Bunlar olmasa 1 dk durmam başka bir bankadan hizmet alırım.

Peki bu seferki sorun neydi, şu bankaların hesap kesim ücretleri ile kredi kartı kesim ücretlerinden nefret ediyorum! Hani bir banka çıkıp deseki biz bu ikisinide almayacağız yanında bu hizmetleri vericez ama sende bize bilmem kaç sene kullanacağını vs vs temin edeceksin, işte ozaman tamam derim. Garanti bankasındaki hesabımda bilmem kaç TL param var ve sırf hesap kesim ücreti alınmasın diye 2 adet otomatik ödeme tanımladım. Ve geçen gün 34 TL 1. dönem hesap kesim ücreti kesildiğini fark ettim çağrı merkezini aradım sordum neden bu diye. Onlarda bana otomatik ödeme tanımlamışsınız ama hesaptan para hiç otomatik alınmamış siz elle ödeme talimatı vermişsiniz dediler. Ne fark eder sonuçta otomatik ödeme tanımlamışım dediğimde ise bakın beyefendi milyonlarca müşteri otomatik ödeme için hesabına para yatırdığında banka bu atıl mevduattan kar elde ediyor dedi. Tamam herşey çok güzel ama benim 1 aydır hesabımda fatura bedelinin 15 katı para duruyor! elle fatura ödesem neolur fazlası ile para tutuyorum hesapta dediğimde ozamanda ama çekeceğinizin bir garantisi yok diyor.

Ey fırsatçı ama teknolojisini sevdiğim Garanti Bankası ! sana diyorumki benden sana daha güzel bir teklif ! ben 1 yıl içinde sürekli hesabımda en az 150TL tutacağımın garantisini veriyorum ama sende bana sene içinde para akışıma karışmadan benden hesap kesim ücreti almadan bir hizmet vermelisin! Bunun fatura için yatıracağım 30TL den daha karlı olduğunu görmüyor musun?! Hesap kesim ücreti alınmasın diye hesaptaki parayı bir oraya bir buraya kaçırmaktan bıktım bu ne saçma şey!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s