Uygun fiyatlarda NAS, FTP, Print Server cihazı

Standalone BitTorrent BT Client + UPNP USB/NAS/FTP/SAMBA/Printer Sharing Network LAN Server

Piyasada NAS (Network Attached Storage) olarak yada QNAP olarak bilinen cihazlara paranız yetmiyorsa daha uygun fiyatlara benzer işleri yapabileceğiniz bir cihaz var.

Bu cihazla ne yapabilirsiniz?

En güzel özelliklerinden biri print server olarak kullanabilirsiniz. Yani üzerine takacağınız usb printerınızı herhangi bir bilgisayar açık olmadan kullanabilir networkteki diğer bilgisayarlara paylaştırabilirsiniz.

Torrent ekleyebilir ve bunu uzaktan yönetebilirsiniz. Web arayüzünden bağlanarak downloader özelliğine torrent ekleyebilirsiniz.

FTP olarak kullanabilirsiniz. Üzerinde tanımlayacağınız ftp kullanıcıları ve paylaşımları ile örneğin uzaktan arkadaşlarınıza artık çektiğiniz fotoğrafları göndermektense kendilerinin indirmelerini isteyebilirsiniz.

PS3 sahibi iseniz mediashare diye bişey duymuşsunuzdur. İşte bu aleti media share olarak ps3 otomatik tanıyor ve üzerinde indirdiğiniz filmleri yada resimleri izleyebilirsiniz.

Son olarak share özelliği ile işletim sisteminizde bu alet üzerinden ayırdığınız bir kısım alanı map edebilirsiniz. Böylece ortak bir alanı açıkta bir bilgisayar bırakmadan sağlamış olursunuz.

Henüz cihazın elektrik tüketimini ölçmedim ancak ufak bir adaptörle çalıştığından muhtemel çok fazla enerji tüketmiyordur ancak biraz ısınıyor oda ciddi düzeyde değil.

Peki kaç gb bu alet?

Ürünün dahili geniş bir hafızası yok. USB den takacağınız bir harddisk yada usb stick kadar depolama alanı açmış oluyorsunuz.

Sonuç,

Sonuç olarak ucuz ve sahip olduğu özelliklere göre bu alet NAS (Network Attached Storage) tavsiye edilir. Aleti nereden alabilirim derseniz bir çok benzeri olanı piyasada mevcut ancak benim tavsiye ettiğimi şu adresten sipariş verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s