Asus M2A-VM Mainboard/Anakart ve Windows 7

Uzun süredir desktop bilgisayarımı değiştirmiyorum, malum ihtiyaca yönelik olarak kullanıyorum. Elimde bir adet Asus MA2-VM anakartım ve üzerinde AMD 4400+ işlemcim var. Bir süre sonra bilgisayarıma Windows 7 kurmak istediğimde bir sürü sorun ile karşılaştım. Bu sorunların çözümünü paylaşıyor olucağım.

Bu anakartı kullandığım bilgisayarıma Windows 7 kurduğumdan beri “Windows Starting” mesajı ile kilitlenmeler ve hatta ekran kartınını tanımama gibi sorunlarla karşılaştım. Buna karşın çözümü BIOS Update’inde buldum.

 

Asus MA2-VM Anakart, BIOS Version 301

Asus’un sayfasında güzel ve kullanışlı destek hizmeti var. Birçok driver/sürücü dosyasını  indirebilirsiniz. Asus MA2-VM Anakart’ın Windows 7 ile doğru çalışabilmesi için BIOS Update/Güncellemesine ihtiyacı varmış. Sayfadaki en son güncelleme BIOS version 5001’di  ve bunu anakartın ALT+F2 yada BIOS içerisindeki EZ2Flash menüsünden usb’ye yüklediğiniz BIN dosyası vesilesiyle hızlıca güncelleyebiliyorsunuz.

Ancak güncelleme sonrası anakartımdan görüntü alamadım daha doğrusu çalışmadı. Bunun çözümü ise anakartın yine Asus sitesinden indirdiğim kullanım kılavuzu içerisinde belirtilen CMOS Clear ile çözdüm.

Şimdi Windows 7 ile sorunlu çalışan Asus MA2-VM Anakart sorunsuz bir şekilde işliyor, tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s