Do Not Trust Ali Express Money Back Guarantee

Ali Express’te alışveriş yapmadan önce 2 kere düşünün, çok güvenilir bir site olmadığını kesinlikle söyleyebilirim. Çünkü Ali Express’teki para iade garantisi kesinlikle bazı koşulları %100 sağlamanız halinde geçerli.Tabiki sitede güvenilir kullanıcılar var ancak dikkat etmezseniz en güvenilir sandığınız kullanıcı bile sahtekar çıkıyor.

 

 1. Öncelikle Ali Express’teki paranız %100 güvende cümlesine inanmayın. Size çinden ücretsiz kargo ile gelmiş ürünü aynı şekilde göndericinin eline eksiksiz iletmeniz halinde paranızın %100’ünü geri alabiliyorsunuz. Ürünü Çin’e göndermek ise daha pahalıya geliyor.
 2. Ali Express’te ürün sahte çıkması halinde haftalarca yazışma sonrasında ürünün sahte olduğunu kanıtlıyor ancak bunu zar zor anlatabiliyorsunuz. Ve en sonunda ürünü geri gönderemezseniz en fazla paranızın %70 ‘ini iade ediyorlar.
 3. Ali Express’te ucuza satılan ürünlere atlamayın sakın. Eğer bir ürünün piyasa fiyatı belli ise ve o fiyatın çok altında bir fiyat ile listeleme yapıılyorsa, büyük ihtimal ile orada bir bokluk vardır.
 4. Ali Express’teki satıcıların satış adetleri sizi yanıltmasın, bu ne kadar da güvenilir bir kullanıcı izlenimi versede bu kullanıcılar zamanla sahtekar kullanıcılara satılabiliyor. Yani geçmişi iyi görünen biri bunu kullanarak insanları kazıklıyor.
 5. Ali Express’te ürünlere verilen kaliteli memnuniyet yorumlarıda sizi yanıltmasın çünkü şu tip bir sahtekarlık yapılıyor. Örneğin 2$’a satılan basit bir kablo ile bir süre satıcı kaliteli yorum topluyor. Sonra ilan içeriğini 40$ lık bir kamera ile güncelleyip insaların gelmesini ve bu tuzağa düşmesini bekiyor. Sonra ilan içeriğindeki üründen başka sahte bir ürün gönderip iade süreci başlayınca hepsinden %30 kazanıyor ve alıcılara sadece %70’i iade ediyor. Ancak elinize gelen ürün %70 ‘i oranında bile para edecek bir ürün olmuyor. Sonra bu ilanın içeriğini yine kablo fotoğrafları ile güncelliyor ve baktığınızda aslında 2$’lık bir ürün için olumsuz yorum almış masum bir kullanıcı gibi takılıyor.
 6. Ali Express’teki sahtekar piç satıcılarla iletişime geçmeye çalıştığınızda şerefsizler sizi haftalarca “yes” “ok” kadar kısa cevap yazmak için bekletiyor ve anlamama ayaklarına yatıyorlar.
 7. Dikkat ederseniz Ali Express sitesinde Paypal ödeme metodu yoktur. Çünkü paypal gerçekten daha kaliteli ve iade sürecinde tüketiciden yana karar veren aracı bir kurum rolünü üstleniyor. Bu anlamda Ali Express’te bu tip sahtekarlıklar çok olduğu için orada bu ödeme yöntemi bulunmaz.
 8. Özetle bir ürün alırken mutlaka ürünün yakın zamanda güncel ve kaliteli bir yorumu varmı ona bakın, ayrıca satıcının neredeyse 1 adet bile olumsuz yorumu olmamalı. Eğer %3 kadar bile olumsuz yorum olsa bu kişiye güven olmayabilir. Ve piyasa fiyatının aşırı altındaki ürünlere tenezzül etmeyin derim.

I had a really bad experience that i really believed that Ali Express money back guarantee was real !

 1. Do not believe money back guaranteee in Ali Express
 2. Sellers experience, seller count, and Star count can be misleading in Ali Express.
 3. Do not jump in to cheaper products that whole others
 4. Cheaper products in Ali Express can be fishing adverts to fool the buyers. Do not believe comments on these products because product content can be change by the time even it has lots of comment on it.Ali Express Seller use simple products adverts to produce trusted and to have good comments. Than they chage this product content with a high price fake item to start fooling people with the previous product history.
 5. I couldn’t get my money back even i proved my item is fake and was not described as shown. But Ali Express only refund %70 of your payment. Even in this situation you lose.
 6. Be aware that Ali Express has no paypal payment method. Because paypal can be serve only more trusted web sites !

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s