Brompton Katlanan Bisiklet

Son zamanlarda yaygınlaşan katlanan bisikletler oldukça insanların dikkatini çekiyor. Özellikle araç bagajına girmesi hatta kısa mesafelerde taşınabilirliği ile özellikle tercih edilen bir model oluyor.

 

Avrupada insanlar yaş sınırı olmadan büyükten küçüğe bisiklet kullanma alışkanlığına sahipler. Özellikle bir çok Avrupa ülkesinin düz şehirlerden oluşması ile insanlar işlerine bisikletle gitmeyi tercih ediyorlar.Bu hayale İstanbulda bende sahip olsam da, trafiğe bisikletle çıkmak insanı çok korkutuyor.

Bisikleti Taşıması

Bisikleti belli mesefelerde metro ile taşıyıp bazı mesafelerde kullanarak yol alayım dediğimde, bisikletin büyüklüğü önemli bir sorun olabiliyor. Önceki yazılarımda sahip olduğum Dahon markasını tanıtmıştım, detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Daha Ufak Katlanan Bisiklet

Ancak Dahon’dan daha küçük katlanan bisiklet varmı derseniz evet var ! Hatta bir kaç marka var ama bunlardan biri oldukça dikkat çekiyor. Özellikle İngilterede her caddede farklı renklerini görebileceğiniz Brompton katlanan bisiklet gerçekten çok dikkat çekici. Özellikle dahada ufak boyutu ile metro ve benzeri araçlara rahatlıkla sokulabiliyor.

brompton2

Brompton ve Kişisel Bisiklet

Brompton marka bisikletin web sitesini incelerseniz http://www.brompton.com, sitede bisikletin kişiye özel hale getirilebileceğini göreceksiniz. Daha doğrusu sele uzunlulğundan, gidon uzunluğuna, gövde materyali seçiminden, renk seçimine, hatta bir tek yada bir kaç aşamalı vites seçimine göre kişisel bir bisiklet yaratabiliyorsunuz. Bu seçimler tabi bisikletin hafifliğinide bir miktar etkiliyebiliyor.

Brompton1

Fiyatlar ve Dağıtım

Brompton bisikleti ingiltereden sipariş vermek ayda herhangi bir ülkeden sipariş vermek çokta akılcı bir davranış olmaz, çünkü zaten fiyatı 478 GBP iken gümrük vergisi vs çok pahalıya gelecektir. Ancak bu konuda Manisa’da http://www.accellbisiklet.com.tr bir girişimde bulunmuş ve hatta Brompton web sitesindeki tavsiye edilen fiyata bu bisikleti Türkiye’ye getireceklerini söylüyorlar. Bu tarihlerde henüz ürünü satışa başlamamışlardı ancak ilerleyen zamanlarda ürünü temin edeceklerini belirttiler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s