Gittigidiyor Sıfır Risk Sistemi Yalandır !

Gittigidiyor’dan ürün satışı yapıyorsanız ve kötü niyetli yada aptal bir alıcıya denk geldiyseniz vay halinize !

Gittigidiyor Sıfır Risk Sistemi kısmen yalan

Gittigidiyor’un sıfır risk sistemi kısmen yalan çünkü bu sadece alıcı için sıfır risk demek. Eğer satıcı iseniz ürününüzü her şekilde iade edebiliyorlar.

Hatta sözleşme metnini okursanız aynen şunlar yazıyor, 14 gün içinde koşulsuz olarak sadece bazı ürünler hariç bunlar kişisel hijyen yada alıcıya göre kişiselleştirilmiş ürünler haricindeki tüm ürünleri iade edebilir.

Ürüne zarar vermiş olsa bile !

Öyleki sözleşme metninde şuda yazıyor eğer alıcı ürüne zarar vermiş olsa dahi ürünü iade edebilir. Sonrasında ürün iadesi gerçekleştirilir ve siz paranızı alamazsınız. Satıcı olarak ürünle ilgili yaşadığınız sorunu ancak mahkemede arayabiliyormuşsunuz.

Olacak iş değil bu ne anlama geliyor biliyor musunuz?

Eğer alıcı aptal yada kötü niyetli biri ise herşeyi yapabilir ve ürününüzü koruyan hiç bir güvence yok demek düşünün tüm bunlar yaşana bilir ve siz hak iddia edemezsiniz,

  • Diyelimki alıcı elektronik bir cihaz aldı sizden ve içindeki parçayı söküp kendi elindeki cihazı tamir etmek için kullandı ve sizin ürününüzü bu hali ile geri gönderip iade edebiliyor,
  • Diyelimki alıcı sizden bir ürün aldı kullandı işini gördü sonra size bu ürünü iade edebiliyor,
  • Diyelimki alıcı sizden ürün aldı çizdi, kırdı sonra da bunu iade edebiliyor,
  • Diyelimki alıcı sizden ürün aldı sizin ürününüzü kendi elindeki diğer ürün ile değiştirip size kendine ait olanı iade etti.

Bügün bu durumlarda hiç bir hak iddia edemiyorsunuz !

Gittigidiyorun sadece alıcıları koruyan bu dengesiz Sıfır Risk Sistemi tam anlamıyla adaletsizlik ! Satıcıların kötü niyetli yada aptal alıcılara karşı kendini koruyabileceği bir yapı yok ! Gittigidiyor’dan satış yaparken çok iyi düşünmek lazım ve alıcılarıda öyle seçmek lazım.

Örneğin,

Eğer bir alıcının satış/alış adedi çok görünüyor ama aldığı yorumlar bir okadar boş ise muhtemelen bu alıcı tüm o işlemleri iptal etmiş anlamına gelebilir. Yani bu tip bir alıcıya satış yapmamakta fayda var çünkü iade gücünü bilen alıcılar sürekli en ufak saçma nedenle ürünü iade etmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s