Hepsiburada.com’da satılan bazı parfümler sahte !

Bir süre önce yaklaşık 10 senedir kullandığım markanın parfümünü ilk defa hepsiburada.com dan almaya karar verdim. Daha doğrusu ilk defa online satış sitesinden almak istedim. Buna neden olan şey ise yarı yarıya fiyat indirimiydi.

Ürün elime ulaştı ve ürünü denedim. Ancak tek kelime ile söylemeliyim ki ürün kesinlikle bir mağazadan alınmış ürün ile aynı koku yoğunluğuna sahip değildi. Kutusu, görüntüsü ve bir çok detay aynı olmasına karşın kesinlikle koku yoğunluğunda farkedilir bir seyrelme vardı.

Bunun üzerine ürünü temin eden hepsiburada.com’dan ürünün orjinal olduğuna dair bir belge tenim etmesini istedim. Buna karşın hepsiburada.com ürünün sahte olmadığını kanıtlamak adına ürünü ithal eden firmadan bir belge istemiş. Ancak bu belge bir türlü elime ulaşmadı.Daha da komiği, ısrarım üzerine bana bir printerdan çıkma düz bir kağıt gönderdiler üzerinde ne bir kaşe ne imza nede ciddiye alınabilecek bir yazı yoktu. Bildiğim kadarıyla bunun ithalat beyannamesi adı verilen bir belge ile kanıtlanması gerekirdi ancak bu yapılamadı. Bunun üzerine ürünü iade aldılar ve ücret iadesi yapıldı.

Fiyatına dikkat edin

Eğer bir ürünün fiyatı bir çok mağazaya oranla aşırı ucuz ise bu ürünün sahte olma olasılığı çok yüksek. Malum her sene yeni çıkan iPhone’lar çeşitli web sitelerinde yarı fiyatına satılmaya kalkılır ve bir çok insanın bundan başı ağrımıştır. O yüzden unutmamak gerekirkii aşırı ucuz bir ürün mümkün değil gerçek ürün olamaz.

Hepsiburada.com ve sahte parfüm satışı

Doğrusu bana ürünün orjinalliğini kanıtlayamayan ve bana neredeyse sulandırılmış bir parfüm santan hepsiburada.com daha önceden yaşadığım alışveril tecrübesini dikkate alarak söyleyebilirimki ürünlerin denetimini düzgün yapmıyor. Uçtan uca tüm sürecide denetlediğini hiç zannetmiyorum bu konuda ipin ucu biraz kaçmış.

Özetle

Bana sorarsanız sağlık ve beslenme ürünlerini temin ederken bu tip online web sitelerinde çok dikkatli olmanız. Özellikle hepsiburada.com diğer dükkan satıcılarına hizmet vermeye başladığından beri bu anldamda suistimaller olabiliyor.

Ucuza orjinal parfum bulabileceğiniz bu yaziya da bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s