Göktürk Boşalıyor mu ? Neden İnsanlar Göltürk’ten Kaçıyor ? Göktürkteki Ev Fiyatları Düşüyor..

Bir süredir istanbul’un göbeğine yakın yerlere gidip gelebileceğim bir yerleşim yerinde ev bakıyordum. Göktürk bu anlamda biraz uzak kalsada bir çok kişi tarafından tercih edilen yeni yerleşim yeri olarak çok gözdeydi.

Ancan enteresan olan bu yazıyı yazdığım tarihlerde insanlar Göktürk’ten kaçıyor, Göltürk’teki evlerini satıyor yada kiralıyor. Bir çok marka proje Acil Göktürk’ten Satılık ev diye ilan veriyor.

Sizinde dikkatinizi çektimi neden insanlar Göktürk’ten kaçıyorlar ? Bu nedenle Göktürk’teki Kiralık fiyatları ucuzluyor. Dahası Göktürk’teki satılık dairelerde ucuzluyor. Örneğin Göktürk’te 1M TL’nin üzerindeki bir daire neredeyse pazarlık ile 800bin TL’ye satılacak noktaya gelmiş.

Emlak sitelerinden takip ederseniz bir çok ev satılığa yada kiralık olarak çıkmış hatta boşta ve her geçen gün fiyat düşürülüyor.

İnsanların Göktürk’ten kaçmalarının bir nedeni sanırım daha önceden Göktürk mevkiinde bir fabrikanın havaya kimyasal atık gaz salınımına sebep olmasıymış. Bu konuda haberlerin yalancısıyım fabrika Göktürk mevkiinin hava kalitesini düşürüyor diye insanlar oradan kaçıyor olabilirler çünkü habere göre bir kısım insan bu kokunun camlar kapalı olduğu halde kokusunun alındığını söylemişler.

Eğer sizde insanlar neden Göktürk’ten kaçıyor haberiniz varsa yada kaçanlardan biriyseniz lütfen fikirlerinizi yorum olarak ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s