İşgüzar İstanbul Yunan Konsolosu

Türk milleti olarak resmen rezil oluyoruz Avrupa vizesi alacağız diye ! Ha belki diyeceksiniz ki alma o zaman. Evet almayalım bende öyle istiyorum ama sorun şu ki kendi memleketimizde Turizimciler bizi sikerken, en azından daha ucuza yurt dışında tatil yapabiliyoruz yoksa elalemin memleketine meraklı değiliz.

Yunan Vizesi

Bir kaç senedir Tasos’a tatile gidiyoruz ve bu amaçla Yunanistan’dan vize başvurusu yapıyoruz. Yunanistan vizesi için İstanbul’da aracı kurum olan Kosmos Vize Merkezi üzerinden başvurumuzu yapıyoruz. Her sene biraz daha uzun verirler mi beklentisi ile bir ton gereksiz evrak, fotokopi ve gereksiz kağıt yığını ile zar zor randevu alıyor ve başvurumuzu yapıyoruz. Yunanistan genelde çok cömert davranmıyor vize sürelerinde, bu anlamda Fransa hepsinden cömert diye biliyorum.

Kosmos Vize Merkezi ve İşgüzar Konsolos Evangelos C.Sekeris

Son başvurumuzda 2 yetişkin 2 çocuk ve bir sırt çantası dolu evrak ile yine randevumuzu alıp Kosmos’un yolunu tuttuk. Herşey iyi giderken bu seferde gerçekten bu gereksiz yazıyı yazmama neden olan beni acayip sinirlendiren bir durum yaşadık. Eşimin pasaportundaki bir leke yüzünden başvuruya eşimin pasaportunu kabul etmediler.

Lekeli Pasaport

Evet yanlış okumadınız, tam 6 sene önce ön sayfasında oluşan leke yüzünden şimdi birden bize bu halde başvuru yapamazsınız deniyor. Daha saçma olanı ise şu, pasaport üzerinde 5 adet vize var. Yani bugüne kadar pasaportta leke var diye 3 ülke itiraz etmemiş, üstelik Yunanistan Konsolosluğu son vizeyi bile kendisi bu hali ile vermişken bugün Konsolos Danai Vasilaki veya Georgios Gaitanis ters tarafından kalkmış ve Elenis hanım efendi aracığılı ile başvurunuzu kabul edemem diyor !

Vize Alıcaz Diye Maymun Olan Türk Halkı

Ya arkadaş vize alıcaz diye kapınızda maymun olduk ya ! Sen 2016’da lekeli pasaporta vize verirken sorun yoktu bugün mü aklınız başınıza geldi ? Ben sabahın köründe 2 çocukla başvuruya geliyorum, gecenin 1’ine kadar gereksiz bir sürü sikindirik evrakın fotokopisini alıyorum, yok iş yerinden belgeler, yok patronların imzaları, yok iş yerinden izin al randevuya git bilmem ne. Sonra siz lekeli pasaport’u alamayız bugün canımız öyle istedi diyorsunuz öyle mi ?

Diğer Ülkeler Salak mı?

Daha enteresan olan bu lekeli pasaporta daha yeni İngiltere Vize verdi, daha önceden Fransa vize verdi. Siz ne tesadüftür ki bir bahane bulup geri gönderiyorsunuz ?

Kahrolsun Siyasiler

Bütün bunlar ucuz siyasi sürtüşmeler sonucunda izlediğiniz, ucuz tavırlar olabilir mi acaba çok merak ediyorum.

Yunanistan Konsolosu

Yunanistan konsolosluğunda çalışan Eleni hanım ! size ulaştım ve telefonda bana “Size yardımcı olmaya çalışıyorum” dediniz ancak bunun elle tutulur hiç bir yanı yok ! 21. Yüzyılda hala mürekkep meselesi yüzünden bir şeyler aksıyorsa bukadar teknoloji gerçekten anlamsız demektir. Yok çipli pasaportlar, bilgisayar veritabanları, kayıt sistemleri vs. derken mürekkep akmış okuyamıyoruz diyorsunuz, hayret içindeyim gerçekten. Bu mürekkep bilgisayar sistemine kadar mı akmış çipine mi kaçmış pasaportun !?

Allah aşkına yada sizin anlayacağınız dilden, yüce İsa adına ! İnsanlara yardımcı olmak bu değildir ! Yardımcı olacaksanız pratik olmalısınız !

Sayın işgüzar İstanbul Konsolosu ve Elenis hanım efendiye çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz !

Şimdi mevcut pasaportu değiştirmek için muhteşem Nüfus Müdürlüğü Sisteminin ayağa kalkmasını ve muhtemelen 2 ay sonraya bir randevu almayı bekleyeceğiz. Heralde bir dahaki yaza ne yazıkki tekrar kapınızı aşındırmak için randevu alırız.

Kahrolsun 3. dünya ülkesi gibi muamele görmek !

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s