Apple Airpods Pro ve Kusurlu Find My Hizmeti

Apple Airpods Pro’nun havalı reklamlarını görmüşsünüzdür, kulaklığınızı kafe’de unuttuğunuzda telefonunuz sinyal verir ve size kendini hatırlatır. Veya kulaklıklardan sadece birini kaybettiğinizde en son ki pozisyonunu Find My uygulamasında gösterir. Ya da sizin kulaklığınızı bir başkası kullanmaya kalktığında ise bu kulaklık bir başka icloud hesabına kayıtlıdır uyarısı verir.

Kulağa harika geliyor değil mi?

Verdiğiniz parayı hakeden muhteşem hizmetler.

Gerçekten öyle mi?

Ancak gelin görünki herşey gerçekten başınıza bir olay geldiğinde olması gerektiği gibi çalışmıyor. Diyelim kulaklığınızın tekini kaybettiniz haritada yerini göremiyor dahası son pozisyonuna dair en ufak bir bilgi edinemiyorsunuz.

Çalışmayan Hizmetler ve Apple’ın Ukala Kıdemli Müşteri Temsilcileri

Siz sorunu müşteri temsilcisine anlatıp destek almaya çalıştığınızda kıdemsiz olanlar inanılmaz bir çömezlikle sizi aldatmaya başınızdan savmaya çalışıyor. Bakıyorki ısrarcı davranıyorsunuz o zaman kıdemli müşteri temsilcisine bağlıyorlar ve o da umursamaz hatta ukala tavırlarla konuşup en ufak hizmet aksama sorununu üstüne almıyor. Dahası tüm bu görüşmeler sırasında yüzünüze telefon kapatabilecek cürreti bile bulabiliyorlar.

Şirketler Otokrasisi

Gün geçtikçe geleceğe dair enteresan fikirler aklıma gelmiyor değil. Elon Musk ve twitter’ı satın alma sonrasında yaptıkları yada sahip olduğu twitter’da bazı hesapları askıya alması vs. para sahibi markaların insanlara resmen ayar çekme noktasına geldiğini görmeye başlıyor ve gelecekte muhtemelen sizi isterse telefonla konuşmanızı engellemek, kahve satın almanızı engellemek yada ödeme yapmanızı engellemek gibi yaptırımlarla karşı karşıya getirecekmiş gibi duruyor.

İnsanlar öylesine markalara bağlı ve kölesi olmuş durumdalarki kendilerine yapılan kabalıklara ses çıkaramıyor hakkını bile arıyamaz hale gelmiş.

İnsanlar bağımlı olduğu sürece özgürlüklerini kaybediyorlar.

Özetle

Neyse konu fazla dağıldı özetle piyasadaki en iyi müşteri memnuniyeti sağlayan firma bile bir yerden sonra sıradan bir firma haline gelebiliyor, kendisinden kaynaklanan kusurları karşılamayı reddedebiliyor. Dolasıyla reklamlardaki o janjanlı hizmetler %100 kusursuz çalışmıyor bilginiz olsun.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s